У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, в якому законодавець пропонує революційну ідею наповнення скарбниці Національної асоціації арбітражних керуючих України.

Про це повідомляє інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація».

Автором законопроекту виступила група народних депутатів на чолі з Сергієм Алєксєєвим.

За його словами, серед вагомих переваг Кодексу з процедур банкрутства є норма про створення єдиної СРО арбітражних керуючих України. Однак законодавець не передбачив чіткого механізму фінансування цієї організації, без якого про ефективну її роботу годі й говорити.

«Ми хочемо виправити цю ситуацію й на законодавчому рівні прописати механізм фінансування єдиної СРО арбітражних керуючих. А саме, ми пропонуємо ввести спеціальний платіж для кредитора, який ініціює процедуру банкрутства, який буде сплачуватися при відкритті справи судом. Розмір цього платежу має дорівнювати одній мінімальній заробітній платі на момент порушення справи про банкрутство», – констатує Сергій Алєксєєв.

За словами народного депутата, авторами такої ідеї виступили самі арбітражні керуючі, й вона знайшла відгук серед народних депутатів, оскільки повністю аргументована.

«Ми розуміємо, що професійна зайнятість арбітражних керуючих доволі неоднорідна. Хтось веде кілька підприємств, а хтось жодного. А від цього напряму залежить їхня винагорода. Тож, доволі несправедливо визначити один для всіх розмір членських внесків й змушувати його сплачувати на рахунок СРО. Треба пам’ятати, що для когось з арбітражних керуючих він може бути просто непосильним. Саме тому ми пропонуємо зменшити фінансовий тягар щодо членських внесків у СРО з арбітражних керуючих й перекласти його на кредитора, який ініціює процедуру банкрутства», – наголошує Сергій Алєксєєв.

Народний обранець нагадує, що подібний механізм вже успішно діє в адвокатурі й довів свою ефективність. Тому депутати погодились запропонувати такій же підхід до фінансування НААКУ з певним апгрейдом, зважаючи на специфіку роботи арбітражних керуючих.

«Законопроєкт вже зареєстровано, і його текст найближчим часом з’явиться на сайті Верховної Ради. Ми зробимо все можливе, щоб він якнайшвидше потрапив на голосування до сесійної зали українського парламенту», – резюмує Сергій Алєксєєв.