Штаб Петра Порошенка не допускає жодного порушення Закону «Про вибори Президента України». Про це на прес-конференції заявив народний депутат фракції Партії «Блок Петра Порошенка», заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, у виборчому штабі кандидата в Президенти України Петра Порошенка проводиться дуже потужна юридична робота, працюють досвідчені правники.

«Кожний крок, який робить кандидат в Президенти України Петро Порошенко,  дуже уважно вивіряється юридичними радниками, адвокатами. Штаб Петра Порошенка не допускає жодного порушення Закону України, дотримується законів «Про вибори президента України», «Про фінансування політичних партій» та законодавста України в цілому», – заявив він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що, попри це, є декілька позовів щодо передвиборчої кампанії, зокрема, два судових позови від іншого кандидата в Президенти України.

«Вчора були винесені два судових рішення. Відбулись два засідання в шостому Апеляційному суді за двома позовами кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко до кандидата в Президенти України Петра Порошенка», – розповів він.


Перший позов, за словами Сергія Алєксєєва,  стосувався джерела фінансування Всеукраїнського громадського форуму «Відкритий діалог», який відбувся 9 лютого 2019 року. Під час судового засідання адвокатом, представником кандидата, було надано всі документи, які повністю підтверджують факт фінансування цього заходу зі спеціального рахунку з фонду кандидата в Президенти України Петра Порошенка.

«Перерахунок коштів на захід було здійснено заздалегідь ще 8 лютого 2019 року. Позивачка ж зазначала, що начебто були інші умови, інша ціна. Тож були надані всі документи, відповідні договори оренди, суд не побачив жодних відмінностей і в позові відмовив», – додав він.

По другому позові, який стосується запланованої робочої поїздки Президента України 14 лютого 2019 року, до міста Харків. Зокрема, його виступи з нагоди 85-ї річниці з дня заснування АТ «Турбоатом». Суду були надані належні докази, які підтверджують відсутність порушення Закону «Про вибори Президента України» під час такої поїздки.

«Йшлося про те, що Президент України під час свого виступу, як вважав позивач, нібито порушив Закон «Про вибори Президента України» і займався агітацією. Але судом дуже ретельно був розібраний виступ, де Президент, як чинний Глава держави, лише казав про стратегію розвитку держави. Від Президента не звучало – голосувати за нього або не голосувати за будь-якого іншого кандидата», – зауважив він і і додав, що суд також відмовив в цьому позові.

Сергій Алєксєєв зауважив, що ці судові рішення можуть бути оскаржені протягом  двох днів у Верховному суді України.