Вищий антикорупційний суд може бути сформований вже цього року за умови злагодженої і наполегливої роботи. Про це в ефірі телеканалу «Еспресто ТВ» сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Він висловив переконання, що на наступному пленарному тижні законопроект 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» буде включений до порядку денного, а потім винесено на розгляд у першому читанні.

«Я вважаю, що 2018 року суд може запрацювати… На травень місяць ми можемо вийти на голосування, а після ВККС та ВРП спільно з Радою міжнародних експертів зможуть до кінця року провести конкурс і запустити Вищий антикорупційний суд. Це цілком реально», – сказав він.

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, що для  запустити ВАС до кінця року  потрібно наполегливо та злагоджено працювати. Однією з перепон для швидкого ухвалення закону про Антикорупційний суд є зареєстровані народними депутатами альтернативні проекти, хоча за Конституцією тальки президент має відповідні повноваження. Тому їхнім авторам пропонуватимуть відкликати документи і долучитись до підготовки президентського законопроекту 7440 «Про Вищий антикорупційний суд» до другого читання.

«Альтернативні законопроекти затягуватимуть процес, бо разом з основним законопроектом ми будемо розглядати і їх,  хоча немає навіть механізмів їх прийняття. До них також будуть правки і тому ми звертатимемося до авторів, щоб вони їх відкликали і виклали свої пропозиції в правках до президентського законопроекту», – сказав він.

Сергій Алєксєєв прогнозує, що при підготовці законопроекту до другого читання до Комітету з питань правової політики та правосуддя може надійти декілька тисяч правок, як це було з попередніми законопроектами з пакету судової реформи. Ці правки, за його словами, розглядатимуть зо 2 місяці, після чого документ вже винесуть для остаточного голосування.

«На базі нашого комітету минулого тижня ми зустрічались з головою місії МВФ в Україні та експертами і ми обговорили цей законопроект, які вноситимемо правки та як готуватимемо до другого читання… Нам треба буде дуже серйозно працювати як з міжнародними експертами, так і з депутатами. І ближче до другого читання, коли опрацюємо всі правки, буде зрозуміло, який продукт виходить», – сказав він.