Вищий антикорупційний суд може запрацювати вже за рік. Про це заявив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв в ефірі телеканалу «Еспресо TV»

«Реально – рік. У парламенті, якщо будемо наполегливо працювати, за два місяці ми його (законопроект 7440 «Про Вищий антикорупційний суд») ухвалимо, – перше, друге читання. Потім у нас буде конкурс – це Вища кваліфікаційна комісія суддів, Вища рада правосуддя», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що конкурс до оновленого Верховного Суду тривав майже рік. Це був перший досвід проведення такого масштабного відкритого конкурсу. Тому, за його словами, проведення конкурсу на посади суддів Вищого антикорупційного суду може відбутись і швидше.

«Зараз уже є певний досвід, тому десь 2 місяці у парламенті, місяців 10 на конкурс, якщо ми будемо над цим наполегливо працювати”, – пояснив народний депутат.

Нагадаємо, 22 грудня Петро Порошенко вніс до Верховної Ради законопроект 7440 «Про Вищий антикорупційний суд». Цього пленарного тижня законопроект планують включити до порядку денного роботи парламенту.