З 16 по 18 квітня Сергій Алєксєєв бере участь у Глобальній парламентській конференції Парламентської мережі з питань Всесвітнього банку та Міжнародного валютного фонду. Про це заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя написав у себе на сторінці в соціальній мережі.

«Найближчі дні з колегами маємо честь представляти Україну на Глобальній парламентській конференції Парламентської мережі з питань Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні. Ця конференція проводиться щорічно для вивчення світових тенденцій, задля вирішення питань міжнародного розвитку, економічної стабільності та стійкого розвитку», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що організована спільно Світовим банком та Міжнародним валютним фондом Глобальна парламентська конференція є головною подією Парламентської мережі. До участі у заході запрошують по декілька представників парламентів майже ста країн, а сама конференція сприяє посиленню впливу парламентарів на формування політики розвитку в глобальному масштабі.

«Цьогоріч програма надзвичайно насичена, багато питань на порядку денному, бо кожна країна та регіон мають свої виклики, які впливають та глобальні тенденції. Для нас же серед іншого важливі також і питання щодо судової та антикорупційної реформ, від яких безпосередньо залежить подальший розвиток України», – пояснив він.

Унікальністю цієї Глобальної парламентської конференції, за словами Сергія Алєксєєва, є особиста участь і ній голови МВФ та президента Групи Світового банку. І парламентарі мають можливість напряму контактувати з ними. Так, у своєму виступі Джим Йонг Кім, президент Групи Світового банку,  акцентував увагу на тому, що не варто чекати, доки економіка країни почне розвиватися, а треба інвестувати в людей.

«Ця інвестиція не менш важлива, ніж інвестиції  в інфраструктуру. І з цим важко не погодитись, бо саме фахівці є запорукою успіху та сталого розвитку. В той же час Крістін Лагард приділила особливу увагу питанню заміщення нафти та нафтопродуктів. Це питання, однозначно, вже давно перейшло з економічної площини в політичну, що має свої наслідки. Кому як не нам знати, до чого призводить така залежність і як можна маніпулювати владою цілої країни, володіючи такими ресурсами»,- сказав він.

Серед інших тем, які також обговорювали в перший же день роботи конференції – антикорупційна реформа та децентралізація, реформа освіти і хорони здоров‘я.