Боротися з корупцією треба в правовому полі, щоб забезпечити невідворотність покарання. Про це написав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв у своєму блозі на Лівому Березі. За його словами, зареєстрований Петром Порошенком законопроект 10110 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення» враховує зауваження КСУ, що були до ст 368-2 ККУ

«Петро Порошенко вже вніс до парламенту та визначив як невідкладний законопроект 1011З. В ньому враховані аргументи КСУ…Протидіяти корупції треба виключно в правовому полі з дотриманням конституційних принципів, щоб забезпечити невідворотність покарання», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що з часу ухвалення статті 368-2 ККУ про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення серед правників точилася дискусія щодо її конституційності саме через недотримання презумпції невинуватості. Остаточну крапку в цьому питанні минулого тижня поставив КСУ, який визнав її неконституційною.

В той же час законопроект 10110 Петра Порошенка  передбачає обов’язок доведення відсутності законних підстав для набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів покладатиметься на органи досудового розслідування. Відбуватися це має з урахуванням презумпції невинуватості особи.

«Врахування цих аспектів приводить формулювання статті про відповідальність за незаконне збагачення у відповідність до норм Конституції, а отже в подальшому не буде підстав звертатися до КСУ щодо визнання її неконституційною», – вважає він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, не буде підстав й для звернень  обвинувачених у незаконному збагаченні посадовців до ЄСПЛ, бо неоднозначність трактування ст. 368-2 ККУ з її невідповідністю нормам Конституції  дозволяла таку можливість.