Процедура банкрутства щодо фізичної особи може застосовуватися раз на п’ять років. Про це в інтерв’ю виданню Банкрутство та Ліквідація сказав один із співавторів нещодавно ухваленого Кодексу України з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв.

«Процедура банкрутства щодо фізичної особи може застосовуватися раз на п’ять років. І після застосування цієї процедури фізособа повинна протягом п’яти років зазначати про це, якщо вона бере на себе якісь кредитні зобов’язання», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, особа, що пройшла через процедуру банкрутства, зможе звертатись за новими кредитами, але вона має повідомляти про це. Незважаючи на це та інші обмеження, що виникають в результаті процедури банкрутства, за словами Сергія Алєксєєва, людина отримує можливість списати безнадійні борги, що не можуть бути задоволені навіть після реалізації майна боржника. В той же час є певні запобіжники, щоб уникнути спекуляції.

«Щоб не виникало ситуацій, коли, наприклад, ви маєте борг у 10 тис. доларів, пройшли процедуру банкрутства – і ви вже нікому нічого не винні, а у вас залишилось все, що у вас було. Ні, у вас виявляється майно, воно продається і йде на погашення боргів, знаходяться якісь кошти, які теж йдуть на погашення боргів. Банкруту залишається лише останнє житло й таке інше», – пояснив він.

Нагадаємо, 18 жовтня Верховна Рада ухвалила Кодекс України з процедур банкрутства. Документ запроваджує можливість банкрутства фізичних осіб. Процедура можлива виключно за ініціативи самого боржника.