ДАБІ не може належним чином представляти державні інтереси у судових провадженнях. Про це сказав під час засідання ТСК з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. Відповідні висновки він озвучив під час доповіді щодо стану захисту державних інтересів ДАБІ України у судових провадженнях, а також пов’язані з цим зловживання та неналежне виконання обов’язків.

«В такому важливому органі як ДАБІ з надповноваженнями щодо регулювання у будівельній галузі відсутні взагалі юридичні департаменти та відсутня налагоджена робота, яка б свідчила про те, що цей орган здатний представляти інтереси в суді», – сказав він.

На підтвердження своїх слів Сергій Алєксєєв навів приклад роботи Київського територіального органу ДАБІ, де 2 співробітники відповідають за 1000 судових справ і мають представляти орган в судах. За його словами, у провідних юридичних компаніях навантаження на одного співробітника не більше 25-35 справ, у державних установах – не більше 50 справ на одного юрисконсульта.

«500 справ на одну людину. Просто фізично неможливо прочитати всі ці матеріали. В інших регіонах взагалі може бути на цьому напрямку лише по одній людині», – зазначив він.

Після аналізу судових справ за участю ДАБІ Сергій Алєксєєв визначив низку суттєвих порушень, які відбуваються по всій Україні. Так, за його словами, частою є практика несплати судового збору на стадії апеляційної або касаційної скарги, що призводить до програшів у судових справах.

«Коли ДАБІ подала апеляційну чи касаційну скаргу, свідомо розуміла, що ця скарга буде повернута. Пояснювали це тим, що рахунки були заблоковані і неможливо було сплатити судовий збір. Але це не зовсім так. Тому що під час блокування рахунків можливість сплачувати судовий збір залишається», – сказав він.

Серед інших частих порушень Сергій Алєксєєв назвав недолучення до процесуальних документів ДАБІ доказів на повноваження представника та неявку представника ДАБІ на судові засідання.

«Це часто відбувається через брак співробітників або з інших причин, і складно сказати, відбувається це навмисно чи ні. Крім того, непоодинокі випадки неподання або подання працівниками ДАБІ апеляційних та касаційних скарг із пропуском процесуальних строків», – розповів народний депутат.

Тому, за словами Сергія Алєксєєва, рекомендовано перевірити, з яких саме підстав у кожному випадку окремо невчасно або ж взагалі не сплачується судовий збір за подачу апеляційної чи касаційної скарги, а також з‘ясувати, чому процесуальні документи підписують представники, які не мають на це права чи повноважень. Крім того, варто дослідити, у яких саме справах найчастіше це відбувається та отримати обґрунтовані письмові пояснення щодо грубих порушень процесуальних норм.