Перспектива ухвалення ініційованого Юрієм Луценком законопроекту щодо посилення відповідальності для корупціонерів та  суддів залежатиме від змісту документу. Про це в ефірі 5 каналу сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Підтримка цього законопроекту в Раді залежатиме від його змісту. Я його ще не бачив цього проекту. Однак сама ідея може бути підтримана народними депутатами», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в даний час, зокрема, обговорюється важливість встановлення визначень, що є «неправосудним рішенням». Крім того, за його словами, обговорюється запровадження одночасного відсторонення від посади посадовця, якого звинувачують у корупційних діях, із обранням йому судом запобіжного заходу.

«Це зараз дійсно обговорюється в колі суб’єктів законодавчої ініціативи і вважаю, що народні депутати можуть цілком спокійно вносити такий законопроект, який пропонує генеральний прокурор», – сказав він.

Як пояснив Сергій Алєксєєв, Генеральний прокурор  не є самостійним суб’єктом законодавчої ініціативи і не може звертатись до Верховної ради із законопроектом. Але будь-хто, в тому числі і генеральний прокурор, може звернутись до суб’єкта законодавчої ініціативи, зокрема до народних депутатів, з законопроектом і пропозицією внести його на розгляд парламенту,  обґрунтувавши важливість документу.