Депутатської недоторканності як такої вже не існує. Про це в інтерв’ю виданню LB.ua сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

“Фактично депутатської недоторканності як такої вже не існує. Тому що навіть якщо депутат сьогодні порушить правила дорожнього руху, він не зізнається в тому, хто він. Краще тихо сплатить штраф і буде щасливий, що ця інформація не потрапила в ЗМІ”, – сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, зараз правоохоронці за будь-якої можливості намагаються зловити депутатів на порушенні законодавства. “Як бачимо, якщо достатньо доказів, зал парламенту голосує за зняття недоторканності з того чи іншого депутата”, – нагадав він.

Як наголосив Сергій Алєксєєв, КСУ вже давав висновок щодо президентського законопроекту №1776 щодо скасування депутатської недоторканності разом із суддівською. Проте розгляд цього документу втратив актуальність.

“Якщо стосовно суддів в рамках судової реформи депутати таки внесли зміни, залишивши їм лише так званий функціональний імунітет, то щодо депутатів термін ухвалення цього законопроекту сплинув. 19 жовтня процес скасування депутатської недоторканності був запущений заново”, – відзначив він.

В той же час Сергій Алєксєєв нагадав, що відповідно до висновків Венеціанської комісії, скасування депутатської недоторканності можливе в країнах зі сталою демократією і поки в Україні відбуваються різні демократичні процеси, триває політична боротьба, то відміна депутатського імунітету – трохи не на часі.

“Втім, повторюсь, що на моє переконання, ця вимога буде виконана нинішнім складом парламенту”, – констатував він.