Посилення відповідальності за порушення ПДР є закономірним наслідком великої кількості ДТП із трагічними наслідками. Про це в себе на сторінці в Facebook написав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

“Що ж, маємо рішення Уряду про зміну правил видачі водійських посвідчень, обмеження швидкісного режиму у місті та посилення відповідальності за порушення ПДР. Враховуючи кількість ДТП останнім часом та їхні жахливі наслідки, це було цілком закономірно”, – написав він.

На думку Сергія Алєксєєва, повністю оправданим є рішення, щоб перше посвідчення водія видавалось лише на 2 роки і лише за відсутності серйозних зауважень до водія його продовжуватимуть на 30 років.

“Це такий собі тестовий режим, протягом якого водій не повинен вчинити більше двох адміністративних порушень. В іншому випадку, іспит доведеться перекладати, щоб підтвердити свої знання та вміння”, – пояснив він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, матиме ефект і зростання штрафу до 3400 грн за перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год та до 10200 грн за керування авто без водійських прав.

“Зараз за обидва ці порушення штраф – 510 грн, який деяким водіям легше сплатити, ніж їхати за правилами. Маю надію, що це вплине на страшну статистику, коли за минулий рік трапилось 155 тис ДТП, а з початку цього року – 117 тис.”, – відзначив він.