Для створення Вищого  антикорупційного суду до кінця цього року є всі умови. Про це сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Він відзначив, що сьогодні ЗУ «Про Вищий антикорупційний суд» опубліковано в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України» і завтра він набуде чинності.

«Це означає, що Вища кваліфікаційна комісія суддів зможе приступити до підготовки проведення конкурсу на посади суддів ВАС і є всі шанси, що він буде сформований до кінця року», – сказав він.

Разом з тим Сергій Алєксєєв відзначив, досвід проведення конкурсу на посади суддів оновленого Верховного Суду показав, що на весь період відбору майбутніх суддів від подачі кандидатами пакету документів до офіційного призначення переможців потрібно майже рік. Проте,за його словами, на тривалість суттєво вплинула кількість учасників конкурсу та безпосереднє проведення конкурсу за повністю новою процедурою.

«З одного боку, у ВККС вже є досвід, що допоможе в проведенні конкурсу, а з іншого боку, необхідно буде обрати всього 35 кращих претендентів на посади суддів Вищого антикорупційного суду, а не 120, як це було під час конкурсу до Верховного Суду»,- сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, в Держбюджеті на 2018 рік закладені кошти на роботу ВАС, тож є всі умови для його створення та початку роботи.