Ухвалення закону щодо можливої фінансової реабілітації фізичних осіб та запровадження чітких правил роботи на ринку колекторських послуг дозволить захистити боржників, та не дати розхитати фінансово-економічну ситуацію через надзвичайно великий відсоток неповернутих позик. Про це сказав в кулуарах парламенту сказав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.
За його словами, з початку наступного року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб почне виставляти на продаж іпотечні портфелі неплатоспроможних банків в обсязі близько 70 млрд грн. Боржники матимуть можливість викупити власні кредити за 20-25%. Решта, швидше за все, в подальшому буде вимушена спілкуватись з колекторами, які будуть зацікавлені не тільки повернути вкладені кошти, а ще й заробити, змушуючи боржника заплатити повний розмір залишку.
«Рішення ФГВ цілком зрозуміле та законне, бо він має повертати громадянам та юридичним особам вклади до збанкрутілих банків, розпродаючи їхнє майно. В той же час дуже важливо зараз зробити все можливе, щоб захистити позичальників, які з об’єктивних причин не можуть повернути кошти», – сказав він.
Для цього, за словами Сергія Алєксєєва, перш за все, необхідно ухвалити законопроект 6417 «Про особливості здійснення врегулювання простроченої заборгованості». Він вводить чіткі правила та обмеження щодо повернення простроченої заборгованості, щоб не допускати незаконних методів, якими часто грішать «чорні» колектори, та впорядкувати правила роботи на рикну колекторських послуг.
«З іншого боку, треба для позивальників, які взагалі не мають можливості повернути позику, створити умови для фінансової реабілітації, що є нормальною практикою в усьому світі. Відповідний документ ми також напрацювали. Це законопроект 2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом», – відзначив він.
На думку Сергія Алєксєєва, тільки комплексне ухвалення цих законопроектів дозволить максимально захистити боржників, та не дати розхитати фінансово-економічну ситуацію через надзвичайно великий відсоток неповернутих позик.