Без внесення змін до процесуальних кодексів оновлений Верховний Суд не зможе працювати в існуючій судовій системі. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, ухвалення цих змін є важливою та невід’ємною частиною судової реформи.

“В найближчі тижні Вища кваліфікаційна комісія суддів завершить конкурс на посади 120 сіддів Верховного Суду, що тривав понад півроку. До цього часу треба внести зміни до процесуальних кодексів, щоб Верховний Суд “вписався” в діючу судову систему”, – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що відповідний законопроект щодо внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів зареєстрований в парламенті президентом як невідкладний і планується до розгляду у сесійній залі на цьому тижні. Окрему увагу серед іншого в законопроекті приділено забезпеченню діяльності Верховного Суду та створенню механізмів, які забезпечать єдність правозастосовчої практики в рамках єдиного касаційного провадження.

“Це не політичне питання, навколо якого можлива дискусія, а питання продовження судової реформи. Внісши зміни до Конституції, ми заклали фундамент, тепер треба вносити зміни до решти законодавчих актів, щоб привести їх у відповідність до Основного Закону та оновити нашу судову систему”, – зазначив народний депутат.

Сергій Алєксєєв висловив сподівання, що під час голосування буде достатньо голосів, щоб ухвалити відповідні зміни та створити умови для роботи оновленого Верховного Суду.