Флоренція ухвалила остаточне рішення встановити пам‘ятник Тарасу Шевченку. Про це в себе на сторінці Facebook написав керівник міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв за результатами поїздки до Флоренції. 

«Флоренція ухвалила остаточне рішення встановити пам‘ятник Тарасу Шевченку. Сьогодні разом з автором проекту майбутнього монументу Олегом Пінчуком провели  нараду з місцевою владою щодо погодження технічних умов», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв повідомив, що як і вирішили під час попереднього візиту української делегації до Флоренції, пам‘ятник Тарасу Шевченку стоятиме в історичному середмісті, яке щороку відвідують мільйони туристів. Він також зазначив, що подібне рішення італійської сторони – крок у відповідь Україні. 

«Пам‘ятник Тарасу Шевченку стане кроком у відповідь на встановлення у Києві на Володимирській гірці 2015 року монументу Данте Аліг‘єрі. Тоді це стало можливим завдяки спільним зусиллям нашої міжпарламентської групи дружби Україна-Італія, столичній владі та безпосередньо Віталію Кличку й тодішньому Надзвичайному та Повноважному Послу Італії в Україні Фабріціо Романо», – сказав він. 

Зараз, за словами Сергія Алєксєєва, майже в такому ж складі працюють і над встановленням пам‘ятника Кобзарю, бо Київ та Флоренція – міста-побратими. 

«Переконаний, що співпраця на культурному рівні може створити прекрасний фундамент для економічної та політичної співпраці, що зараз нам дуже потрібно» – наголосив він.