Кодекс України з процедур банкрутства має захищати інтереси усіх сторін та бути максимально збалансованим. Про це під час публічного обговорення проекту Кодексу сказав один з його авторів, заступник голови Комітету парламенту з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Наше завдання підготувати такий проект до другого читання, що буде максимально збалансований і захищатиме права обох сторін. Тому протягом 3-5 днів збиратимемо всі пропозиції, проаналізуємо їх та подамо до профільного Комітету для врахування при доопрацюванні документу», – сказав він.

Тому Сергій Алєксєєв закликав учасників обговорення надавати свої пропозиції до Кодексу, які потім зареєструють у Верховній Раді.

В той же час він висловив і власні зауваження до проекту Кодексу. Зокрема, за його словами, необхідно уніфікувати Кодекс, прописавши загальну частину, аби книги щодо банкрутства фізичних та юридичних осіб регулювали вже особливості такої процедури для кожного з боржників. І в цій же загальній частині одним з основних принципів має бути прописано саме відновлення платоспроможності боржника і тільки у випадку неможливості цього запуск процедури банкрутства.

«Варто також переглянути процедуру обрання арбітражних керуючих при проведенні процедури банкрутства юридичних осіб. Наразі вона занадто складна, що затягуватиме процедуру банкрутства та може стати навіть підставою для оскарження ухвалених рішень», – відзначив він, додавши, що є питання і до розміру винагороди цим арбітражним керуючим.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, проект Кодексу не передбачає спрощеної процедури банкрутства юридичних осіб у разі їх самоліквідації, а мирова угода для юридичних осіб, на відміну від запропонованої процедури банкрутства фізичних осіб, майже не згадується.

«І ще багато інших питань, серед яких і термін набрання документом чинності, що треба врегулювати та збалансувати, аби отримати дійсно дієвий Кодекс. Головний же підсумок обговорення – всі сторони зацікавлені в ухваленні Кодексу України з процедур банкрутства. Залишилось тільки вийти на компромісний текст документу», – підсумував він.