Комітет з питань економічного розвитку відхилив законопроекти щодо відтермінування початку дії Кодексу з процедур банкрутства і він запрацює з 21 жовтня. Про це в себе на сторінці в Facebook написав один з авторів Кодексу, член фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. 

«На тлі суцільного турборежиму є й позитивні новини – Кодекс України з процедур банкрутства все ж таки почне діяти з 21 жовтня. Разом зі Степаном Кубівим ми змогли знайти потрібні аргументи і донести їх до членів Комітету з питань економічного розвитку, щоб не допустим блокування Кодексу», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що вчора Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні прийняв рішення не підтримувати законопроекти 2131 та 2131-1, які передбачали відтермінування початку дії Кодексу.  

«Таке відтермінування мало б серйозні наслідки як для юридичних осіб, для яких було осучаснено процедуру банкрутства, так і для фізичних осіб, які вперше отримали можливість ініціювати в судовому порядку процедуру власного банкрутства, якщо на те є підстави», – наголосив він.

За словами Сергія Алєксєєва, разом з колегами вони з 2015 року багато працювали, аби і в Україні громадяни мали право на банкрутство, як це є в багатьох розвинених країнах, і могли позбутись боргового ярма. 

«Тепер десятки тисяч українців зможуть почати життя з чистого аркушу та повернутись до активного економічного життя завдяки Кодексу з процедур банкрутства», – сказав він. 

Крім того, Кодекс покращить  позиції України в рейтингу Doing Business, де питанню вирішення неплатоспроможності приділяють окрему увагу. За оцінками експертів, тільки завдяки цьому Кодексу  Україна зможе піднятись на 9 пунктів рейтингу, а це серйозний сигнал для іноземних інвесторів.