Комісія у закордонних справах Сенату Італії підтримала ратифікацію . Про це повідомив співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою Сергій Алєксєєв, розповідаючи в ефірі каналу «Рада» про результати візиту представників групи до Риму.

«Головною метою нашого візиту до Італії було переконати італійських колег в тому, що Україна відкрита до конструктивної співпраці і серйозно налаштована на виконання програми реформ. Італія дуже багато втратила внаслідок санкцій, введених проти Росії, і досить критично налаштована щодо європейських прагнень України. До того ж в цій країні дуже потужно працює російське лобі. Тому нашим ключовим завданням було довести італійським колегам, що Угода про асоціацію України з ЄС вигідна і Україні, і всім членам Євросоюзу. Вона надає країнам ЄС нові можливості через великий 42 млн. український споживчий ринок та податкове законодавство, що має найлояльніші умовами в Європі. І нам вдалося їх переконати», – заявив Сергій Алєксєєв.

Депутат повідомив, що на наступний день після зустрічі  з сенатором, доповідачем в Сенаті питання ратифікації Угоди про асоціацію України та ЄС, Франческо Вердуччі комісія у закордонних справах Сенату Італії підтримала ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС. Питання буде винесено на розгляд Сенату восени.

Робочий візит співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою Сергія Алєксєєва та народного депутата Віктора Романюка до Риму відбувся 21-22 липня 2015 року. В ході візиту було проведено низку зустрічей з італійськими депутатами та сенаторами. Варто зазначити, що на сьогоднішній день в Італії діють лише 5 груп дружби.