Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував ухвалити законопроекти, необхідні для створення Вищого антикорупційного суду. Про це повідомив заступник голови відповідного Комітету Сергій Алєксєєв.

«Щойно на засіданні Комітету з питань правової політики та правосуддя розглянули законопроекти, внесені Президентом як невідкладні і необхідні для створення Вищого антикорупційного суду. Рішення комітету – рекомендувати їх ухвалити», – сказав він.

Так, за словами Сергія Алєксєєва, Комітет рекомендує ухвалити законопроект №8497 «Про утворення Вищого антикорупційного суду» за основу та в цілому.

«Це технічний законопроект, що складається всього з двох статей та прикінцевих положень, і пропонує утворити ВАС, визначити його місцезнаходження, територіальну юрисдикцію і статус згідно з ЗУ “Про Вищий антикорупційний суд», а також доручити КМУ та Державній судовій адміністрації України вжити заходів, пов’язаних з утворенням ВАС», – сказав він.

Що стосується другого законопроекту № 7441 «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” у зв’язку з прийняттям Закону України “Про Вищий антикорупційний суд», то його рекомендовано  ухвалити за основу, щоб мати можливість доопрацювати до другого читання.

«Ухвалення цього законопроекту дозволить комплексно врегулювати питань організації та діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів», – пояснив Сергій Алєксєєв.

Зокрема, пропонується внести зміни до ЗУ “Про судоустрій і статус суддів”, передбачивши, деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріпити певну інституційну, організаційну, кадрову та фінансову автономію апеляційної палати вищого спеціалізованого суду, зважаючи на рекомендації Венеціанської Комісії, висловлені у Висновку від 2017.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, цим законопроектом передбачається визначення вищих спеціалізованих судів головними розпорядниками коштів Держбюджету, а також визначення окремим рядком видатків на утримання апеляційної палати вищого спеціалізованого суду у Держбюджеті. Окремо унормовується питання діяльності Служби судової охорони, її статус, повноваження, порядок проходження служби, питання соціального захисту  співробітників. Пропонується також внести зміни до окремих норм процесуального законодавства задля удосконалення правового регулювання процедур передачі справи з одного суду до іншого, визначення складу суду, оскарження судових рішень.

«Завтра обидва законопроекти плануються до розгляду в сесійній залі і, сподіваюсь, матимемо таке ж результативне голосування, як і за закон «Про Вищий антикорупційний суд», – сказав він.