Конкурси до Вищого антикорупційного суду та Верховного суду продемонстрували безпрецедентну не тільки для України, а й світу відкритість та прозорість. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Він нагадав, що сьогодні ВККС підбила підсумки конкурсу до Вищого антикорупційного суду та добору суддів до Верховного Суду.

«Я надзвичайно задоволений перебігом цих двох конкурсів. Їхня відкритість та прозорість безпрецедентна не тільки для України, а й у світовій практиці. Це неодноразово відзначали навіть міжнародні експерти, долучені до конкурсу до ВАС», – сказав він.

Сергій Алєксєєва зазначив, що за результатом конкурсів Вища кваліфікаційна комісія суддів, яка його і проводила, рекомендувала Вищій раді правосуддя призначити 39 осіб до Антикорупційного суду та 78 – до Верховного Суду. Всі документи щодо переможців конкурсу до ВАС були передані ВРП вчора, а сьогодні направлять інформацію щодо переможців конкурсу до ВС.

«Дуже цікавий кадровий склад майбутнього Антикорупційного суду – у першій інстанції 40% адвокатів та науковців, в апеляційній — 50%. Тобто практично сформовано не тільки новий судовий орган, а він ще матиме якісно новий склад, що дуже важливо при його специфіці», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що всі сторони, причетні до формування Вищого антикорупційного суду зацікавлені у його якнайшвидшому створенні, тому цілком ймовірно, що призначення суддів відбудеться до кінця місяця.