21 травня відбулося засідання депутатської групи Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою за участі Глави Комітету у закордонних справах Ганни Гопко та представників першого європейського департаменту МЗС України. Про це повідомив народний депутат України – «ударівець», співголова депутатської групи дружби Сергій Алєксєєв.

Члени групи дружби обговорили питання майбутнього візиту до Італії та проведення ряду офіційних зустрічей. Також, підняли питання шляхів донесення української позиції стосовно російської агресії на Сході та в Криму і засобів подолання впливу російської пропаганди на формування суспільної думки в Італії щодо подій в Україні, який є дуже високим. А також, налагодження системної роботи у відношенні висвітлення української позиції українським посольством в Італії та першим європейським департаментом МЗС України.

«На даний час Італія – одна з чотирьох країн, що ще й досі працюють над ратифікацією Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Російське лобі в Італії дуже сильне. Ми повинні змінити ситуацію. Ми будемо говорити правду стосовно російської агресії в Україні», – заявив Сергій Алєксєєв.

Сергій Алєксєєв запропонував перенести візит групи дружби до Італії на осінь 2015 року, відразу після  візиту Голови Італійського парламенту Лаури Болдіні, що пов’язано зі складною підготовкою поїздки.

Нагадаємо, що Сергієм Алєксєєвим було запропоновано план заходів по приїзду до Італії: організація фотовиставки “Жінки: війна і мир” та “Донбас: війна мир”, презентація брошури, яка детально демонструє беззаконня Росії по відношенню до України та зустріч з українською діаспорою. Також, планувалося проведення масштабного мітингу «За мир та зупинення російської агресії на Сході України та у Криму» за підтримки української діаспори.