Без внесення змін до Податкового  кодексу в частині відміни оподаткування списаних боргів процедура банкрутства фізичних осіб малоефективна. Про це в ефірі програми «Доброго ранку, Країно»  сказав один із співавторів Кодексу з процедур банкрутства, заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, наразі це питання лишається неврегульованим.

«Якщо людині списується борг, податкова вважає це прибутком і зобов’язує людину сплатити 18% податку на прибуток з цієї суми. Вибачте, але це – маразм! Якщо людина в скрутному становищі і не може розрахуватися з боргами, їй їх списують, а потім приходить податкова…», – сказав він.

Тому, за словами Сергія Алєксєєва, разом з іншими співавторами нового Кодексу процедур з банкрутства вони будуть ініціювати внесення змін до Податкового кодексу. Це зробить процедуру банкрутства фізичних осіб дієвою та ефективною.

«Якщо людина пройшла процедуру банкрутства, вона й так багато втратила,  і цей податок не повинен нараховуватися. Якщо не внести цих змін, процедура банкрутства фізичних осіб не буде нормально працювати», – сказав він.

Крім того Сергій Алєксєєв наголосив, що відповідні зміни до Податкового кодексу важливо ухвалити найближчим часом, так як Кодекс з процедур банкрутства  набуде чинності за 6 місяців і за цей час треба врегулювати питання оподаткування списаних боргів.