Посилення відповідальності за неправильне паркування авто допоможе розвантажити місто та підвищити рівень безпеки на дорогах. Про це в себе на сторінці в соціальній мережі написав один із співавторів закону  5364 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» Сергій Алєксєєв. За його словами, відповідний закон вже підписав Петро Порошенко.

«Це без перебільшення важливий крок в реформуванні сфери паркування, на який чекала місцева влада по всій Україні, бо на законодавчому рівні запроваджено механізм невідворотності покарання за порушення ПДР в частині паркування авто», – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, якщо раніше складати протокол про адміністративне порушення відносно неправильного паркування могли тільки поліцейські, яких відверто не вистачає для цього. За новим законом таке право отримають і уповноважені місцевою владою інспектори. Крім того, для цього не потрібна буде присутність власника авто – після фото- чи відофіксації копія протоколу лишатимуть під лобовим склом авто. Так само не потрібна буде присутність власника і для евакуації авто, якщо воно ускладнює рух чи створює небезпеку.

«Це, однозначно має допомогти виправити ситуацію, коли авто паркують чи не в два ряди, звужуючи проїжджу частину та створюючи затори, або ж залишають на пішохідному переході, свотрюючи незручності пішоходам. Крім того, всі сплачені штрафи направлятимуть до місцевих бюджетів для розвитку інфраструктури», – наголосив він.

В той же час Сергій Алєксєєв відзначив, що штрафуватимуть після набрання законом чинності і власників парковок, які неналежно обладнані чи не мають паркоматів. У міської ж влади до набрання законом чинності буде час, щоб організувати автоматичну систему оплати за паркування та набрати достатньо інспекторів для контролю за дотримання правил паркування.