Ухвалення Кодексу з процедур банкрутства дозволить створити законодавчі умови для запровадження процедури банкрутства фізичних осіб. Про це в блозі «Шанс на банкрутство» на порталі LB.ua  написав один із співавторів проекту Кодексу, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Ухвалення Кодексу запровадить на законодавчому рівні можливість банкрутства фізичних осіб. Практика, яка вже десятки років застосовується в різних країнах і дозволяє пересічним громадянам, які потрапили до складних життєвих обставин і не можуть виконувати взяті на себе зобов‘язання, у судовому порядку «обнулити» свої борги досі відсутня в Україні», – зазначив він.

За словами Сергія Алєксєєва, зараз  деякі юристи вигадують схеми банкрутства клієнтів через реєстрацію приватними підприємцем, але це не вихід, бо такий підхід доступний не усім.

«Питання треба врегульовувати саме на законодавчому рівні, щоб фінансова реабілітація була доступна кожному, хто її потребує», – вважає він.

Сергій Алєксєєв відзначив, нещодавнє публічне обговорення проекту Кодексу показало, що є багато пересторог як з боку кредиторів, так і позичальників. В той же час він наголосив, що працюючи над законопроектом 2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом», який став основою окремої книги проекту Кодексу щодо банкрутства фізичних осіб, ретельно вивчали світовий досвід та рекомендації міжнародних фінансових організацій, що дозволило дотриматись балансу захисту інтересів усіх сторін.

«Це, як на мене, дозволило нам знайти ту «золоту» середину, щоб максимально безболісно як для боржника, так і кредитора вирішити питання протермінованої заборгованості, передбачивши і низку запобіжників від різноманітних махінацій, і певні гарантії», – сказав він.