Робота пленарної сесії Асамблеї розпочалась 17 березня, на сесії розглядалась Резолюція щодо російської агресії проти України та питання невідкладного мирного врегулювання конфлікту.

20 березня відбувся брифінг за участі народного депутата України, фракції «Блок Петра Порошенка», депутатської групи «УДАР», члена делегації Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ Сергія Алєксєєва, за підсумками роботи IV сесії Парламентської Асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ). Парламентарі розповіли про результати роботи IV сесії ПА ЄВРОНЕСТ та успіхи які досягла українська делегація.

Зокрема, Сергій Алєксєєв відзначив, що визнання Парламентською Асамблеєю ЄВРОНЕСТ агресії Російської Федерації щодо України є дипломатичною і політичною перемогою України. До Резолюції «Про військову агресію Росії проти України і термінову необхідність мирного вирішення конфлікту» (підтриманої Європарламентом та парламентами п’яти країн Східного партнерства), увійшло важливе положення про необхідність відшкодування через міжнародні судові інституції шкоди, заподіяної внаслідок незаконної анексії Криму Російською Федерацією.

Дуже показовим є той факт, що Резолюція була підтримана всіма депутатами Європарламенту, але водночас часткова підтримка вірменської делегації – це прикра річ. Так як, питання російської агресії – це не лише біда України, це біда всього цивілізованого світу.

Сергій Алєксєєв вважає, що робота IV сесії Парламентської Асамблеї ЄС – Східні сусіди пройшла успішно і великим досягненням для України є той факт, що наступна сесія ПА ЄВРОНЕСТ 2017 року відбудеться у Києві.