Представники поліції, які 20 лютого у селищі Козелець на Чернігівщині фактично зірвали проведення тренінгу для членів дільничних виборчих комісій, перевищили свої службові повноваження, про що подана відповідна заява до органів прокуратури. Про це повідомив юридичний радник голови виборчого штабу кандидата у президенти України Петра Порошенка Сергій Алєксєєв. За його словам, 20 лютого 2019 року у селищі Козелець в приміщенні по вулиці Івана Франка, 1 відбувався плановий тренінг по вивченню особливостей законодавства України про вибори Президента України, які мають відбутися 31 березня 2019 року.

«Тренінг проводився кваліфікованим тренером центрального штабу. Через півгодини до приміщення без запрошення зайшли співробітники поліції. Вони заявили, що по лінії 102 було отримане повідомлення від незнайомої жінки про начебто здійснення підкупу виборців», – повідомив він.

Однак, за словами Сергія Алєксєєва, жодного підкупу виборців правоохоронці не побачили, та своїми діями вони зірвали тренінг. Деякі ж члени ДВК заявили про тиск на них зі сторони представників поліції і відмовились від подальшої роботи в ДВК.

«Дехто з тих людей, які були на тренінгу як члени ДВК, заявили, що співробітники поліції чинили на них тиск, через що вони надалі відмовляються виконувати обов’язки як члени ДВК. З цього приводу ми звернулися до прокуратури із заявою про порушення кримінального провадження за статтею 365 ККУ (перевищення співробітниками поліції своїх службових повноважень). Поки що відомості до ЄДРР не внесені. Але вони будуть внесені, і ми про це повідомимо», – наголосив Сергій Алєксєєв.