Почесне консульства України в Кальярі, Сардинія, сприятиме розвитку економічної та культурної співпраці між Україною та Італією. Про це сказав голова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв, який разом з Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним та Послом України в Італії Євгеном Перелигіним брали участь в урочистій інаугурації Почесного консульства.

«Відкриття Почесного консульства на Сардинії сприятиме розвитку економічних та культурних зв’язків як на регіональному, так і на державному рівні. Представлятиме Україну на Сардинії відтепер Ентоні Гранде, який має відповідний досвід», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що співпраця безпосередньо з Сардинію надзвичайно важлива для України. За його словами, двосторонній товарообіг між цим регіоном та нашою країною сягає 150 млн дол, що майже вдвічі перевищує товарообіг з Аргентиною чи Хорватією. Крім того, на острові проживає чисельна українська громада.

«Завдяки активній позиції вихідців з України саме в Кальярі ще 2016 року був відкритий перший у західній Європі монумент, присвячений жертвам Голодомору 1932-1933 років. Тому цілком закономірним стало відкриття Почесного консульства для посилення співпраці в різних напрямках», – наголосив він.