Виборче законодавство необхідно модернізовувати та посилювати відповідальність за підкуп виборців. Про це сьогодні під час прес-конференції за результатами виборів до ОТГ, які відбулись 29 квітня, сказав член Центральної ради партії «БПП «Солідарність» Сергій Алєксєєва. Він відзначив, що реформа з децентралізації є однією з ключових в країні і  приводить модель державного управління до найкращих європейських стандартів.

«З початку процесу децентралізації у нас відбулось 6 виборів до об‘єднаних  територіальних громад і добровільно об‘єднались понад 700 громад. Це свідчить, що саме громадяни довіряють цій реформі, а також довіряють та підтримують ту політичну силу, яка є локомотивом цієї реформи. Однак факти порушення виборчого законодавства дещо псують картину і з цим треба боротись», – сказав він.

Так, за словами Сергія Алєксєєва, одним з найбільш кричущих прикладів порушень, що відбулись на цих виборах, є випадок в Одеській області. Там в Кілійській ОТГ поліція затримала спостерігача від партії «Батьківщина» Галину Морозову, яка за винагороду у 2 тис грн від кандидата в депутати Олега Караконстантіна мала знайти осіб, готових проголосувати за кандидатів від партії «Батьківщини» Ігоря Лиманського та Олега Караконстантіна  за 400 грн. Її свідчення офіційно задокументовані.

«Гроші мали виплачуватись у 2 етапи: 200 грн до виборів і 200 грн після виборів. Наразі щодо Галини Морозової відкрите кримінальне провадження за ч 4 ст 160 Кримінального кодексу України. Їй загрожує до 7 років позбавлення волі», – розповів він деталі.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, в цій же Кілійській ОТГ було зафіксовано факти розповсюдження фальшивих агітаційних матеріалів. Фіксувалися порушення й в інших ОТГ. Зокрема у селі Ліски на Одещині на виборців дільниці були присутні псевдо-журналісти з фальшивими посвідченнями від партії «Батьківщини». На Рівненщині в Шпанівській ОТГ кандидати в депутати від партії «Укроп» на одній з виборчих дільниць розкладали власні агітаційні матеріали, а у Торчинській ОТГ Волинської області незаконна агітація відбувалась вже партією Батьківщина. На Луганщині підвозили виборців до виборчих дільниць для голосування за кандидата від партії «За життя». Також надходила інформація про підкуп виборців у Заліщицькому районі Тернопільської області та Великобурлуцькому і Нововодолазькому районах Харківської області зі сторони представників партії «Батьківщина».

«Ми беремо на контроль розслідування цих справ, щоб жоден порушник, у разі доведення вини, не уникнув відповідальності. У нас попереду ще багато виборчих процесів і будемо думати, як модернізувати виборче законодавство і посилювати відповідальність за його порушення, особливо за підкуп виборців,щоб такого в країні у нас більше не відбувалось», – сказав він.