10 листопада в Брюсселі відбудеться засідання Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з питань економічної інтеграції, зближення правових норм, конвергенції з політикою ЄС, де розглядатимуться довгострокові фінансові перспективи та їхній вплив на економічне співробітництво країн-учасниць Східного Партнерства. Про це повідомив заступник члена Постійної делегації ПА ЄВРОНЕСТ Сергій Алєксєєв по завершенню зборів Постійної Делегації ВРУ у Парламентській Асамблеї ЄС–Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ).

«10 листопада я братиму участь у роботі Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з питань економічної інтеграції, де основним питанням порядку денного буде саме довгострокові фінансові перспективи та їхній вплив на економічне співробітництво країн – учасниць Східного Партнерства. Це важливі питання, оскільки європейська інтеграція, як і інтеграція до східного компоненту, для нас у пріоритеті, а тому ми маємо прислухатися до порад наших колег та переймати досвід інших країн», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що саме завдяки українській делегації у березні цього року Парламентська Асамблея ЄВРОНЕСТ ухвалила резолюцію «Про військову агресію Росії проти України». В ній зазначається, що Російська Федерація має відшкодувати матеріальні збитки, завдані Україні через російську агресію на Сході та окупацію Криму.

«Дуже важливо, що моя поправка щодо відшкодування Україні матеріальних збитків, завданих РФ все ж таки була включена до резолюції, а документ в цілому підтримали всі депутати Европарламенту. Це означає, що саме від нашої активної позиції у відстоюванні державних інтересів залежить не тільки імідж країни, а й її місце на міжнародній арені. Тому зараз треба докласти максимум зусиль, аби наступне засідання ПА ЄВРОНЕСТ, яке до речі в 2017 році проходитиме в Києві, було не менш результативним, – сказав він.

Нагадаємо, Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ є органом, створеним у рамках Східного партнерства Європейської політики сусідства, що об’єднує Європейський Союз та його Східноєвропейських партнерів. В складі асамблеї працюють 60 депутатів Європарламенту та по 10 депутатів від кожної країни-учасника ініціативи (Україна, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова).