Перед проведенням наступного конкурсу до Верховного Суду необхідно внести зміни до законодавства та виправити недоліки, виявлені під час попереднього конкурсу. Про це в ефірі телеканалу «Еспресо TV» сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Ми побачили деякі помилки, що треба виправляти на законодавчому рівні перед наступними етапами конкурсу не тільки до Верховного Суду, а й інших суддів. Та навіть незважаючи на це конкурс був вдалий», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що проведений відкритий конкурс до Верховного Суду був безпрецедентний не тільки для України, а й світу  за своїми масштабами та прозорістю. Тому, на його думку, і не дивно, що довкола результатів конкурсу зараз відбуваються політичні баталії.

«Такого прецеденту ще ніколи не було. Звісно, це гучна подія і навколо цього багато баталій, в тому числі і політичних. Це ще деякий час буде продовжуватись», – вважає народний депутат.

Що ж до ситуації довкола начебто порушень під час спецперевірки кандидатів на посади суддів Верховного Суду, то, за словами Сергія Алєксєєва, крапку в цьому питанні може поставити вивчення досьє кандидатів.

«Я переконаний, Вища кваліфікаційна комісія зробила всі необхідні за процедурою запити. Тому були запити не тільки до НАЗК, а й до інших органів і якщо є підстави, можна перевірити інформацію в досьє кандидатів і закрити цю тему», – наголосив він.