Ухвалення нової редакції закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» підвищить стандарти адвокатської діяльності в Україні до європейського рівня. Про це під час брифінгу в парламенті сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. Він нагадав, що відповідно до судової реформи лише професійні адвокати можуть представляти та захищати прав громадян в судах. У зв’язку з цим Радою з питань судової реформи при Президентові України був напрацьований законопроект 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який внесений Президентом України до парламенту  та визначений ним як невідкладний.

«Цей законопроект – плід дворічної праці, він схвалений експертами Ради Європи, його підтримали представники 20 адвокатських об’єднань, національних та міжнародних юридичних фірм, Реанімаційний пакет реформ та Transparency International Україна. Він посилює професійні права і гарантії для адвокатів», – сказав він.

Зокрема, за словами Сергія Алєксєєва, у документі передбачено спрощену систему допуску до професії без корупційних ризиків, розширення переліку видів адвокатської діяльності  (медіація, фідуціарна), збалансовану систему дисциплінарної відповідальності адвокатів. Крім того, Сергій Алєксєєв наголосив, що вперше в Україні законопроект передбачає доступ  адвокатів до всіх державних реєстрів у тому числі Єдиного реєстру досудових розслідувань та Єдиного державного реєстру виконавчих проваджень, що дозволить ефективно захищати інтереси клієнтів.

Водночас, за словами Сергія Алєксєєва, в законопроекті є низка дискусійних питань, які Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендує доопрацювати при підготовці документу до другого читання. Для цього на базі Комітету у раз позитивного голосування за законопроект у першому читання буде створено спеціальну робочу групу на чолі з Сергієм Алєксєєвим та Андрієм Помазановим.

«Я прийшов в політику із адвокатської професії та рано чи пізно повернуся в цю професію, тому гарантую, що до цієї робочої групи будуть залучені представники адвокатської спільноти та будуть враховані всі пропозиції щодо дискусійних питань і на виході ми отримаємо законопроект, що дійсно підвищує стандарти адвокатської діяльності в Україні до сучасних європейських стандартів», – пообіцяв він.