Україна та Ізраїль зацікавлені в обміні досвідом в боротьбі з антисемітизмом та розбудові країни в умовах війни. Про це в кулуарах Київського єврейського форуму сказав заступник керівника міжпарламентської групи дружби Україна-Ізраїль Сергій Алєксєєв. За його словами, в рамках цього форуму політики та громадські діячі з України, США, ЄС та інших країн вивчають досвід України у боротьбі з антисемітизмом і вважають його важливим для всіх.

«В Україні в порівнянні з тими ж країнами Заходу один з найнижчий рівнів антисемітизму, чому сприяла зважена державна політика. Тому ми готові ділитись нашим досвідом у боротьбі з ксенофобією та антисемітизмом», – сказав він.

В той же час, за словами Сергія Алєксєєва, Україні дуже важливий досвід Ізраїлю у розбудові країни в умовах безперервних військових дій та захисту своєї території. Тому, на його думку, обмін досвідом між країнами важливий для обох сторін.

«Ситуація в Ізраїлі і в Україні дуже схожі – обидві країни, фактично, знаходяться в стані війни, обидві країни бачать своїми стратегічними цілями членство в ЄС і НАТО. Тому для нас дуже важливий ізраїльський досвід, багато з якого можна застосувати в Україні», – сказав він.