Протидія організованим злочинним угруповуванням має бути одним із завдань Державного бюро розслідувань. Про це в коментарі виданню Букви сказав заступник голови Комітету Верховної Ради  з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

“ДБР має особливий статус, який забезпечує широке коло повноважень та високий рівень незалежності від інших органів і структур. Порядок відбору та призначення на посади до Бюро свідчить, що призначення в цей орган отримають люди з серйозним досвідом роботи в відповідних сферах. Тому завданням ДБР все-таки має стати протидія ОЗУ “, – пояснив він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що в країнах, де діють відомства, подібні українському ДБР, (в США – ФБР, в Німеччині – Федеральне відомство кримінальної поліції), вони займаються в тому числі і злочинами, вчиненими ОЗУ.

У початковій версії законопроекту про ДБР, за словами Сергія Алєксєєва, також планувалося, що до повноважень Бюро будуть віднесені розслідування злочинів, що вчиняються організованими групами, але на виході ці категорії злочинів були виключені з документа.

“Незрозуміло, як такий важливий напрям правоохоронної діяльності, як протидія організованій злочинності, серед завдань новоствореного ДБР навіть не згадується”, – сказав він.

На думку Сергія Алєксєєва, для ефективної реалізації таких повноважень необхідно наділити ДБР статусом спеціального підрозділу по боротьбі з організованою злочинністю з внесенням відповідних змін до законодавства.