Переатестація суддівського корпусу в межах судової реформи була більш правильним рішенням за одночасне звільнення всіх суддів. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. За його словами, якби при ухваленні судової реформи пристали на пропозицію звільнити одночасно усіх суддів та обрати за конкурсом нових, окрім повністю паралізованої судової системи майже на рік, а то й більше, б нічого не отримали.

«Вища кваліфікаційна комісія розпочала кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаним посадам  першої групи суддів з 990 осіб ще восени минулого року і, як бачимо досі тривають співбесіди. Про тривалість конкурсу на понад 5 тис суддівських крісел складно було б й говорити», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що за останніми даними 573 судді, а це 90% з тих, щодо яких завершено процедуру кваліфікаційного оцінювання на відповідність займаним посадам, будуть рекомендовані ВРП на призначення на посади. Це проміжний підсумок перевірки першої групи суддів у 990 осіб.

«Як на мене, дуже позитивний результат, бо тільки 55 суддів, а це 10%, будуть рекомендовані до звільнення, так як не склали тестування чи не пройшли співбесіду. Цікаво, що з цієї першої групи 28 суддів самі написали заяви про звільнення. Ймовірно, вони не були впевнені у своїх знаннях чи не готові до ретельної перевірки суддівського досьє, де аналізуєть діяльність судді за всі роки та винесені ним рішення», – сказав він.

На думку Сергія Алєксєєва, щоб отримати повну картину щодо результатів кваліфікаційного оцінювання принаймні першої групи суддів, треба дочекатись його повного завершення та остаточних результатів. В той же час він відзначив, що саме ці судді будуть одними з перших, які після початку судової реформи отримають підвищену суддівську винагороду.

«Як передбачено в ЗУ «Про судоустрій та статус суддів», на поетапне підвищення можуть розраховувати тільки ті судді, які підтвердили право обіймати посаду. Такий собі стимул не затягувати з тестуванням», – нагадав він.