Політично залежний від парламенту Генеральний прокурор не може вирішувати питання притягнення до відповідальності народних депутатів. Про це в кулуарах Верховної Ради сказав Голова підкомітету з питань діяльності органів правопорядку Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Алєксєєв. Він пояснив, що відповідно до чинного законодавства Генерального прокурора призначає і звільняє Верховна Рада, а тому він є повністю політично залежною фігурою. 

«Це не стосується когось конкретно, а загалом фігури Генерального прокурора і тут нічого не можна зробити. Тому не може політично залежна фігура вирішувати питання притягнення до відповідальності тих, від кого вона залежить. В цьому є дуже великі політичні ризики», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв наголосив, що в Україні ніколи не існувало недоторканності народних депутатів. Єдина політична фігура, щодо якої була і є необмежена недоторканність – це Президент. Щодо решти діяла і продовжує діяти спеціальна процедура і вона має бути зваженою. 

«Адвокати, омбудсмен, народні депутати – для них є спеціальна процедура притягнення до відповідальності. І тому ми пропонували, щоб унеможливити політичні ризики, процедура притягнення депутатів до відповідальності повинна проходити через висновок Верховного Суду, який і так передбачений Конституцією в процедурі імпічменту», – сказав він. 

За словами Сергія Алєксєєва, відповідна практика існує в низці країн Європи, зокрема, в Румунії, Нідерландах та Іспанії. 

«Ми вивчили практику європейських країн. Це не про слідчих суддів, це про висновок Верховного Суду щодо можливих ризиків політичного переслідування. Це би прибрало політичні ризики та збалансувало процедуру», – пояснив народний депутат.