Політична істерія ускладнює розслідування резонансних справ. Про це в ефірі ток-шоу «Право на владу» сказав заступник голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів Сергій Алєксєєв. За його словами, найскладнішими злочинами для розслідування є замовні вбивства. Така ситуація притаманна не тільки Україні і є світовою практикою. Додаткових складнощів у розслідуванні резонансних справ додає саме їх публічне обговорення та витік інформації, що становить таємницю слідства.

«За словами генпрокурора, є сподівання вийти на замовника нападу на Катерину Гандзюк, слідство має дуже гарні перспективи. Але є і зворотня сторона медалі. Коли ми робимо політичну істерію з кримінальної справи, з замовного політичного вбивства – це дуже заважає слідству», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що тільки невідворотність покарання для винних у цьому та інших аналогічних злочинах може зменшити кількість нападів на громадських активістів. І це є зараз спільною метою.

«В нас усіх одна мета – щоб на прикладі вбивства Катерини Гандзюк, на прикладі злочинів проти громадських активістів, яких за останні два роки понад 50, були покарані винні і невідворотність покарання як принцип кримінального права значно зменшив або зробив неможливими подібні випадки», – сказав він.

Сергій Алєксєєв також пояснив, що ТСК як інструмент парламентського контролю за результатами своєї роботи має відповісти на питання, наскільки ефективно працювали правоохоронні органи та чи всі версії були відпрацьовані. На його думку, запорукою об‘єктивних висновків буде присутність у складі комісії представників всіх парламентських фракцій та позафракційних народних депутатів.

«ТСК складається з усіх представників фракцій, тому її висновок має бути політично неупередженим. 18 народних депутатів, які є представниками всіх фракцій мають за 3 місяці розібратись у справі Катерини Гандзюк та ще кількох гучних справах щодо нападів на громадських активістів на скільки об‘єктивно ведеться слідство», – сказав він.