Процедура відновлення платоспроможності фізичних осіб стане частиною Кодексу України з процедур банкрутства. Про це в кулуарах парламенту повідомив один з співавторів відповідного проекту Кодексу Сергій Алєксєєв. За його словами, документ вже зареєстровано в парламенті 26 лютого за номером 8060.

«Зареєстрований нами проект Кодексу – це комплексний підхід до врегулювання усіх законодавчих питань щодо процедури банкрутства як юридичних осіб, так і фізичних. Таким чином в Україні не тільки з‘явиться законний механізм фінансової реабілітації для звичайних громадян, а він буде ще й гармонізований з іншими нормами  у цій сфері», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що в Україні, на відміну від більшості розвинених країн, досі у громадян відсутня можливість через судові процедури визнати себе банкрутом та «обнулити» всі борги. В той же час юридичні особи та приватні підприємці мають можливість скористатись процедурами фінансової реабілітації та почати все з початку.

«За чинним законодавством, як би не склались життєві обставини, наші громадяни не мають іншого варіанту, як повністю сплачувати борг, навіть якщо у них відсутні доходи чи майно для продажу. Це не справедливо і виправити це дозволить ухвалення Кодексу», – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що раніше спільно з народними депутатами вже реєстрував у парламенті законопроект 2353а «Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом» і основні положення саме цього документу стали окремою книгою проекту Кодексу України з процедур банкрутства. Відповідний законопроект же буде відкликано, щоб зосередитись на роботі над комплексним документом.