Практика Верховного Суду дозволить робити судові рішення перших інстанцій прогнозованими, що унеможливить корупцію в судовій системі. Про це в ефірі телеканалу “Прямий” сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

“Верховний Суд запрацював 15 грудня. Він повинен надавати стандарти правосуддя і хоча в нас не прецедентне право, але практика ВС обов’язкова для судів нижчих інстанцій. За рік-півтора ми вже побачимо перші паростки передбачуваності судових рішень”, – сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що суддя першої інстанції після напрацювання Верховним Судом достатньої за обсягом практики при винесенні свого рішення спиратиметься вже на цей досвід, що робитиме його рішення відносно прогнозованим. Адвокат же, беручись за справу, на 80% зможе передбачити судове рішення, виходячи з цієї ж судової практики та законодавства.

“Це  і є найголовніший показник роботи судової системи і саме цей фактор знищує корупцію”, – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що оновлення Верховного Суду  з початком судової реформи стало безпрецедентним не тільки для України, а й для світової практики. Крім того, доступ до професії отримали науковці та адвокати.

“Під час конкурсу, звісно, були і помилки, і скандали, та він відбувався вперше. Зараз обрано менше 120 суддів і буде ще добір, бо у Верховному Суді має бути 200 суддів”, – наголосив він.