На ухвалення законопроекту 3665 «Про медіацію» чекали не тільки українці, а й інвестори. Про це в кулуарах парламенту сказав один із співавторів законопроекту 3665 «Про медіацію», заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Щойно в парламенті відбулось те, чого ніхто навіть не очікував – законопроект 3665 «Про медіацію» відхилено. Не вистачило голосів навіть на направлення його на повторне друге читання. Сказати, що це серйозний удар по Україні – нічого не сказати», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що над цим законопроектом співавтори документу працювали тривалий час разом з правниками та медіаторами, які вже є в Україні. Ухвалення закону дозволило б розвантажити суди від дрібних справ та покращило б позицію України в рейтингу Doing Business.

«На запровадження інституту медіації чекали сотні тисяч українців, що місяцями очікують на розгляд справ у судах через їхню перевантаженість та інвестори, для яких медіація звичний та швидкий варіант розгляду справ. Ухвалення цього закону було б позитивним сигналом для інвесторів, а Україна могла б піднятись на 3 пункти в рейтингу Doing Business»,- сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що медіація є однією з найпопулярніших позасудових форм врегулювання конфліктів у багатьох країнах. Вона отримала популярність в ЄС, Австралії, США та активно розвивається на пострадянській території. Основне завдання медіації – пошук такого варіанту вирішення питання, що задовольнить усі сторони.

«Тобто, на відміну від судового рішення, результат медіації безпосередньо залежить від добровільної та усвідомленої участі сторін, а тому й розгляд справ відбувається швидше та ефективніше. Водночас за сторонами лишається право на звернення до суду», – сказав він.

Тепер, за словами Сергія Алєксєєва, весь законодавчий процес доведеться починати з початку.

«Це коштуватиме Україні згаяного часу та недоотриманих інвестицій, обсяг яких складно підрахувати», – зазначив він.