Перший після початку судової реформи конкурс на 600 посад суддів місцевих судів проходить за новими правилами і буде схожим на конкурс до Верховного Суду.  Про це сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Поки ми в парламенті вже тиждень розглядаємо процесуальну частину судової реформи, Вища кваліфікаційна комісія, спираючись на вже ухвалені інституційні зміни, проводить конкурс на 600 посад суддів місцевих судів. Це буде перша велика «хвиля» суддів, яких наберуть за новими правилами та на умовах прозорого конкурсу», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що питання  щодо призначення цих суддів ухвалюватиме після низки перевірок, тестів та співбесід Вища рада правосуддя, а не як раніше парламент. Це є одним з досягнень судової реформи, що дозволила повністю прибрати можливість політичного впливу на суд і призначення суддів.

«Зараз ВККС вивчає надані пакети документів від 5981 кандидата на відповідність вимогам законодавства і ухвалює рішення щодо допуску до конкурсу. Аналогічна процедура застосовувалась і при конкурсі на посади суддів Верховного Суду», – розповів він.

Наступним етапами, за словами Сергія Алєксєєва, будуть спец перевірка, тестування на знання законодавства, перевірка морально-психологічних якостей та особисті співбесіди.

«Довго? Так. Але така ретельність, а головне, прозорість та публічність кожного етапу  роблять неможливою протекцію певного кандидата чи перемогу у конкурсі випадкових людей. Маючи досить низький рівень довіри суспільства до судової системи спосіб добору суддів є чи не найважливішим інструментом її повернення», – наголосив він.