Створення Асоціації арбітражних керуючих – важливий етап у реалізації процедур банкрутства. Про це сказав один із співавторів Кодексу з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв, коментуючи з‘їзд Асоціації арбітражних керуючих, який нещодавно відбувся у Києві. За його словами, участь у з’їзді взяли майже 500 арбітражних керуючих з усієї України, які обрали керівництво СРО та затвердили Статут і Кодекс професійно етики. 

«Усі ці кроки надзвичайно важливі і дозволять запустити закладені у Кодексі з процедур банкрутства механізми. Зокрема, і процедуру банкрутства фізичних осіб, можливість якої вперше за роки незалежності з‘явилась у наших громадян», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв наголосив, що саме передбачена Кодексом можливість банкрутства фізичних осіб є революційним кроком для України, бо у світі це давно вже усталена практика. 

«Ще 10 років тому ми не могли про це і мріяти, а в 2015 році почали напрацьовувати відповідну законодавчу базу зі стриманим оптимізмом. І як результат – банкрутство фізичних осіб стало окремою Книгою Кодексу, що увібрав у себе все законодавче регулювання банкрутства в Україні», – сказав він. 

Сергій Алєксєєв відзначив, що тепер ефективність процедур банкрутства багато в чому залежить від арбітражних керуючих і їм треба докласти всіх зусиль, аби забезпечити прозорість всіх процесів. 

«Окрема подяка Мінюсту за співпрацю та державницьку позицію, що дозволила арбітражним керуючим самим визначити механізми саморегулювання», – підкреслив народний депутат.