Реформа у сфері банкрутства підвищити позиції України у міжнародних економічних рейтингах, підтримає бізнес та захистить права громадян. Про це в кулуарах парламенту сказав один із співавторів ухваленого сьогодні Кодексу України з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв. За його словами, на цей  документу чекав і бізнес, і громадяни.

«Для України ухвалення Кодексу означає покращення  позиції в рейтингу Світового банку «Doing business» орієнтовно на пунктів 10. А це може дати нам додатково 6 мільярдів доларів інвестицій»,- сказав він

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, прийняте сьогодні Верховною Радою рішення щодо ухвалення Кодексу в цілому дозволить Україні піднятися в світовому рейтингу по відновленню платоспроможності на 80 позицій – зі 150-го місця до 70-го. Разом із тим народний депутат наголосив, що Кодекс створює законну можливість для громадян, а не тільки для приватних підприємців, як це було раніше, відновити платоспроможність через процедуру банкрутства.

«Тепер люди, що потрапили до складних життєвих обставин і не можуть сплачували боргові зобов‘язання можуть списати їх за рішенням суду і почати життя з чистого аркуша. Ми давно до цього йшли і, нарешті, така світова практика буде діяти і в Україні», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що схвалений Кодекс – це комплексний та збалансований документ, положення якого погоджено із представниками Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Документ також підтримали судді господарських судів різних інстанцій, експертне середовище та науковці.