Реформу самоврядування в Києві, яку ініціювали представники парламентської більшості, не можна робити поспіхом. Про це під час круглого столу щодо обговорення законопроекту «Про місто Київ – столицю України» сказав народний депутат від фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Сергій Алєксєєв. 

«Така реформа поспіхом не робиться. Зараз взагалі немає підстав поспішати. Ідея проведення місцевих виборів під Новий рік, я вважаю, вже відпала сама по собі», – сказав він. 

На думку Сергія Алєксєєва найбільш правильним і зваженим рішенням  було б рішення направити всі 4 зареєстровані в парламенті законопроекти для аналізу до Венеціанської комісії. Це важливо з огляду на те, що запланована реформа в Києві є своєрідним «пілотним проектом» для подальшого впровадження по всій Україні. 

«Всі 4 зареєстровані законопроекти треба направити до Венеціанської комісії, щоб вона надала своє бачення, бо ця реформа зачепить усю країну. Тобто через Київ реформа місцевого самоврядування піде вже по всій Україні», – сказав він. 

За словами Сергія Алєксєєва, доцільно було б також говорити про напрацювання єдиного фундаментального законопроекту, який би враховував положення Європейської хартії  про місцеве самоврядування. Крім того, відкритим є й питання щодо внесення змін до Конституції, щоб виправити наявні протиріччя. 

«Не можна поспіхом вносити на розгляд законопроекти такого рівня. Треба повністю віддати місцеве самоврядування громадянам, бо в Європейській хартії про місцеве самоврядування в преамбулі сказано, що саме місцеве самоврядування є головною підвалиною демократії», – наголосив Сергій Алєксєєв. 

Він також відзначив, що тільки за умов, коли люди самі обирають місцеву владу, вони зможуть відчути переваги  децентралізації та ефективне використання бюджетних коштів на місцях.