Другий етап судової реформи в частині реорганізації місцевих судів триватиме близько року. Про це в ефірі програми «Подробиці тижня» на телеканалі Інтер сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, член Ради з питань судової реформи  Сергій Алєксєєв.

«Це буде тривалий процес. Реорганізація не відбудеться за хвилину і триватиме близько року. Будуть також робитись переведення суддів», – пояснив він.

На даний час, за словами Сергія Алєксєєва, в Україні є 663 районних суди. Із них 78 розташовані на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і тимчасово не працюють. Суди, які працюють на підконтрольній території часто недоукомплектовані, через що страждає якість правосуддя.

«В 60% всіх районних судів працюють по 2-5 суддів і вони не можуть працювати  як нормальні судові інституції. Другий етап судової реформи дозволить виправити цю ситуацію», – пояснив необхідність реорганізації судів народний депутат.

Сергій Алєксєєв відзначив, що при формуванні судових округів враховувалось багато факторів, зокрема і віддаленість суду від населених пунктів, що входять до округу. За його словами, найбільша відстань окружного суду від населеного пункту буде 60 км і це при тому, що враховувалась навіть місцевість, транспортне сполучення та якість доріг.