Відновлення платоспроможності громадян шляхом реструктуризації боргу вигідне і позичальникам, і кредиторам. Про це в інтерв‘ю виданню Банкрутство та ліквідація сказав один із співавторів Кодексу України з процедур банкрутства Сергій Алєксєєв. За його словами, ухвалений Кодекс окрім можливої процедури банкрутства передбачає також і процедуру реструктуризації боргу.

«Коли особа може показати, що у неї є якісь джерела надходження коштів, або поручителі, які мають змогу за неї погасити цей борг – в такому випадку борг можна реструктурувати. І борг може реструктурувати на п’ять років», – сказав він.

Так, за словами Сергія Алєксєєва, якщо особа взяла іпотеку, 50% виплатила, суд може застосувати відстрочку погашення решти на п’ять років, тобто застосувати реструктуризацію боргу, а не реалізовувати цю квартиру.

«Якщо суд застосує процедуру реструктуризації боргу на п’ять років, то в результаті кредитор поверне собі гроші, а позичальник залишиться з квартирою. Тут збалансовані інтереси, і це гарний інструмент і для добросовісного позичальника і добросовісного кредитора», – пояснив Сергій Алєксєєв.