Рим має офіційно прокоментувати заяву міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні щодо законності анексії Криму та подій в Україні. Про це заявив голова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв. За його словами, відповідна заява суперечить визнаним принципам та нормам міжнародного права.

«Минуло вже понад дві доби, а офіційний Рим досі не прокоментував заяву віце-прем’єр-міністра і міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні щодо «законності» окупації Криму Росією та «псевдореволюції» в Україні. Не секрет, що Маттео Сальвіні симпатизує Росії і виступає за скасування санкцій, а його партія «Ліга» відкрито співпрацювала з «Єдиною Росією». Проте подібні заяви суперечать визнаним принципам та нормам міжнародного права і навіть в Італії викликали обурення», – сказав він.

Зокрема, за словами Сергія Алєксєєва, колишній міністр юстиції П’єро Фассіно заявив, що “спочатку Сальвіні посварив нас (Італію) з Європою, а теперь сварить з Україною”. Крім того, Сергій Алєксєєв повідомив, що до Міністерства закордонних справ вже викликали Надзвичайного та Повноважного Посла Італійської Республіки в Україні Давіде Ла Чечіліа з приводу роз‘яснень офіційної позиції Італії з цього питання.

«Маю надію, що подібні провокативні та безвідповідальні заяви є окремою позицією окремих політиків і не відображають офіційну позицію Італії щодо територіальної цілісності та суверенітету України», – наголосив він.