Розпочати конкурс на посади суддів антикорупційних палат можна за декілька місяців після ухвалення відповідного закону. Про це в ефірі телеканалу ZIK сказав заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, автор законопроекту «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” (щодо запровадження обов’язкової спеціалізації суддів з розгляду корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень) Сергій Алєксєєв.

«Антикорупційний суд, як і інші суди, не можуть бути окремими. Не може один суд бути більш якісним, а інший менш якісним. У нас вся судова система має бути високої якості і рівень правосуддя має бути однаково високим для всіх», – сказав він.

Як зазначив Сергій Алєксєєв, зареєстрований у парламенті законопроект щодо створення антикорупційного суду не відповідає Конституції, бо створює повну автономію і не інтегрує в існуючу систему антикорупційний суд. Це неможливо прийняти навіть з технічної точки зору. Натомість, якщо ухвалити законопроект про антикорупційні палати, то за декілька місяців можна провести публічний конкурс і відібрати гідних кандидатів, щоб запустити роботу цих палат і розвантажити суди, де зараз бракує суддів.

«А потім за рік-два вже можна буде створити антикорупційний суд як окрему судову інституцію, але яка інтегрована у систему загальних судів і де є порядок відбору суддів, що відповідає Конституції, де є представники антикорупційного суду у Верхній палаті Верховного Суду, пленумі та інше», – відзначив він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що нещодавно завершили конкурс на посади суддів Верховного Суду, який продемонстрував можливість провести публічний конкурс з обговоренням кожної кандидатури. «Так само ми можемо провести конкурс на суддів антикорупційної інституції із залученням Громадської ради доброчесності. І не треба створювати альтернативу процедуру для підбору суддів антикорупційної спеціалізації», – сказав народний депутат.