Давати оцінку ефективності розслідування справ щодо нападів на громадських активістів до остаточного звіту ТСК неправильно. Про це в себе на сторінці в соціальній мережі написав заступник Голови ТСК для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів Сергій Алєксєєв.

«Дуже важливо, вкотре на цьому наголошу, утриматись як мінімум членам Комісії від оціночних суджень щодо ефективності слідства кожної з цих резонансної справи до остаточного звіту ТСК, щоб не ставити його об‘єктивність під сумнів», – написав він.

Сергій Алєксєєв зазначив, що починаючи працювати в ТСК для проведення розслідування відомостей щодо нападів на громадських активістів свідомо не читав повідомлення про ці злочини у ЗМІ. Це дозволило неупереджено ознайомитись з фактами вже у складі ТСК і самому робити висновки.

«Такий підхід сформувався ще за часів  адвокатської практики, коли бачив, як можуть відрізнятись факти та судження про них чи навіть чиясь інтерпретація цих фактів», – пояснив він.   

Що ж до подальших перспектив роботи Комісії, то за словами Сергія Алєксєєва, ще минулого тижня, а саме 6 лютого,  до появи інформації про оголошення підозри Владиславу Мангеру було зареєстровано проект постанови Верховної Ради щодо продовження роботи Комісії ще на 3 місяці. Його підписали 17 членів ТСК.

«3 місяців часу, на які було створено нашу ТСК, об‘єктивно мало, щоб оцінити роботу правоохоронних органів з розслідування нападів на громадських активістів. Окрім розслідування справи Катерини Гандзюк на контролі Комісії перебуває ще 8 справ активістів з різних регіонів», – зазначив він.

Додатковий час, як пояснив Сергій Алєксєєв, потрібен, щоб систематизувати та опрацювати зібрану за час роботи ТСК інформацію, отримати відповіді на депутатські запити та підготувати звіт щодо ефективності  роботи правоохоронних органів, які розслідують напади на громадських активістів.