Для ефективного наведення ладу у сфері паркування необхідні законодавчі зміни. Про це сказав заступник голови Комітету Верховної ради з питань правової політики та правосуддя, співавтор законопроеку 5364 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” Сергій Алєксєєв.

“Київ,  запровадивши повністю безготівкову оплату за паркування,  зробив важливий крок у реформуванні цієї сфери. Таким чином буде мінімізовано людський фактор, а надходження коштів за паркування стане прозорим. Це правильне рішення окремої міської влади, а для наведення ладу у цій сфері по всій країні потрібні законодавчі зміни”, – сказав він.

Сергій Алєксєєв нагадав, що парламент вже ухвалив у першому читанні законопроек 5364 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”. Документ передбачає посилення як відповідальність за порушення правил паркування, так і за неналежне обладнання парковок, зокрема і відсутність паркоматів. Крім того, паркувальники на рівні з поліцією, відповідно до законопроекту, отримають можливість виписувати постанови про здійснення адмінпорушення водіями, а порушення можна буде фіксувати на фото та відео навіть за відсутності власника авто.

“Цей законопроект дозволить запровадити реальні механізми впливу на порушників. І йдеться не тільки про водіїв, котрі паркують авто в неналежному місці чи не оплачують парковку, а й про відповідальних за облаштування парковок за всіма вимогами законодавства. Сподіваюсь, у другому читанні законопроект буде ухвалений восени”, – сказав Сергій Алєксєєв.