Перший тур виборів Президента України пройшов без прогнозованих фальсифікацій, про що свідчать спокійний підрахунок голосів та відсутність заяв кандидатів про наміри оскаржувати результати у суді. Про це заявив юридичний радник керівника виборчого штабу Петра Порошенка Сергій Алєксєєв.

«Попри пророкування деяких кандидатів, перший тур виборів пройшов без порушень, які б могли вплинути на результат волевиявлення громадян. Підрахунок голосів також відбувається у штатному режимі, що свідчить про демократичність всього процесу. Жоден кандидат не заявив про намір оскаржувати результати», – сказав він.

Сергій Алєксєєв наголосив, що за оцінкою міжнародних спостерігачів та інституцій, вибори були конкурентними і громадянам була забезпечена можливість вільного голосування. Окремим свідченням цього, за словами Сергія Алєксєєва, став результат голосування серед військових та у в‘язницях.

«Раніше на таких специфічних дільницях провладний кандидат отримував ледь не 100% підтримки саме завдяки адмінресурсу. На цих виборах, як можна побачити з даних ЦВК, право вільного волевиявлення мали абсолютно всі громадяни України», – сказав він.

Сергій Алєксєєв відзначив, що зараз політикам, які прогнозували масові порушення та фальсифікацію результатів виборів варто було б вибачитись за безпідставні звинувачення. Натомість, за його словами, вистачить і не нагнітати паніку та істерію перед другим туром виборів, щоб голосування та підрахунок результатів пройшли так само спокійно.